Ana Sayfa / 2018 Genel Kurullar / Anamur Esnaf Odası’nda Başkan Çetin’e üyelerden tam destek

Anamur Esnaf Odası’nda Başkan Çetin’e üyelerden tam destek

Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın iki başkan adayının yarıştığı genel kurulunda zafere ulaşan isim mevcut başkan Ahmet Çetin ve ekibi oldu. Kullanılan 1196 oydan rakibine 308 oy fark atarak 752 oyu hanesine yazdıran Ahmet Çetin ve ekibi bir hizmet dönemi için daha işbaşına getirildi.

Anamur Esnaf Odası’nın olağan genel kurul toplantısına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Birlik yöneticim kurulu üyeleri Alper Deniz, Uçal Mavili, Ömer Şahbudak ve İsmet Erdoğan, Birlik Denetim kurulu üyeleri Yılmaz Kaya, Zeynel Nar, Anamur Şoförler Odası Başkanı Mehmet Arıkan, Bozyazı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Alaattin Yaşar, Anamur TSO Başkanı Feridun Torunoğlu, Anamur EKK Başkanı Ahmet Özdemir ile siyasi parti temsilcileri ve oda üyeleri katılım gösterdi.
Açılış ve yoklama ile başlayan genel kurulda oybirliğiyle Divan Başkanlığına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer getirilirken, divan teşekkülünü ise Uçal Mavili, İsmet Erdoğan, Yılmaz Kaya ve Zeynel Nar oluşturdu. Saygı duruşu ve istiklal marşı sonrası Divan Başkanı Talat Dinçer tarafından okunan gündem maddeleri genel kurulca oybirliğiyle kabul gördü. Ardından Oda Başkanı Ahmet Çetin tarafından açılış konuşması yapıldı. Birlik Genel Sekreteri Cevdet Tekbaş tarafından geçmiş dönem çalışma, hesap ve denetim kurulu raporu ile tahmini bütçenin okunduğu genel kurulda, okunan raporlar yönetim ve denetim kurullarının ibrası ile birlikte oybirliğiyle kabul edildi.
Ardından seçimlere geçildi. Mevcut başkan Ahmet Çetin ile Murat Doğan’ın başkanlık için yarıştığı genel kurulda son sözü söyleyen delegeler, Çetin ve ekibinde karar kıldı. 1196 geçerli oyun kullanıldığı genel kurulda rakibine 308 oy fark atan Ahmet Çetin, aldığı 752 oyla yeniden oda başkanlığına seçilirken, rakibi Doğan 444 oyda kaldı. Ahmet Çetin Başkanlığındaki Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nda Özkan Poçulu, Nuhrettin Demir, Figen Yayla, Hüseyin Karahan, Mehmet Gürgen, Hamdi Kımırtı, Özkan Mert ve Erdoğan Temizkan yönetim kurulu olarak; Kadir Karacah, Erdal Kanmaz ve Ali Küçükalıç ise denetim kurulu olarak görev aldı.

Benzer Haber

Gülnar Şoförler Odası’nda “Ayhan Ay”dönemi

Gülnar Şoförler ve Nakliyeciler Esnaf Odası’nın yapılan olağan genel kurul toplantısında nöbet değişimi yaşandı. Mevcut …