Ana Sayfa / 2018 Genel Kurullar / Mersin Bakkallar Odası’nda Başkan Tombak’a güven oyu

Mersin Bakkallar Odası’nda Başkan Tombak’a güven oyu

Mersin Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası’nın iki adayın başkanlık için yarıştığı genel kurulunda zafere ulaşan isim Eşref Tombak ve ekibi oldu. Kullanılan 774 oydan aldığı 436 oyla yeniden güven tazeleyen Tombak ve ekibi bir hizmet dönemi için daha işbaşına getirildi.

Manolya Düğün Salonunda yapılan genel kurul toplantısına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Birlik Yöneticileri Nesil Aydın, Ömer Şahbudak, Mehmet Torun, Birlik Disiplin Kurulu üyesi Aziz Biricik, Doğan Gündüz, Kahveciler Odası Başkanı Nihat Dagdelen, Marangozlar Odası Başkanı Ali Cin, Manavlar Odası Başkanı İzzet Mireş, Piyangocular Odası Başkanı Veli Kaygusuz, Pazarcılar Odası Başkanı Abdulhalim Batur, Kasaplar Odası Başkanı Erdal Pekmez, Lokantacılar Odası Başkanı Ümit Özkan, Sıhhi Tesisatçılar Odası Başkanı Mehmet Kabadayı, Giyim Eşyası Odası Başkanı Halim Çavuşoğlu ile oda üyeleri katılım gösterdi.
Divan Başkanlığına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer’in, divan heyetine ise Nesil Aydın, Ömer Şahbudak, Aziz Biricik ve Arzu Kandıraloğlu’nun getirildiği genel kurul, saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Ardından Divan Başkanı tarafından genel kurula okuna gündem maddeleri oy birliğiyle kabul edildi. Oda Başkanı Eşref Tombak’ın açılış konuşması sonrası Birlik Genel Sekreteri Cevdet Tekbaş tarafından okunan odanın geçmiş dönem çalışma, hesap ve denetim kurulu raporu genel kurulca oy çokluğuyla kabul edildi. Gelecek dönem tahmini bütçenin de oy çokluğuyla kabul edildiği genel kurulda gündem maddelerinin sona ermesi sonrası Divan Başkanı Talat Dinçer esnaf ve sanatkarları yakından ilgilendiren gelişmelerle ilgili bilgi paylaşımında bulundu. Dinçer, özellikle bakkal ve bayi esnafını yok olma tehlikesiyle baş başa bırakan AVM’ler ve zincir marketlerin çalışma saatleriyle ilgili düzenleme yapılması konusunda hükümet nezdinde görüşme yaptıklarını ifade etti ve bunların akşam saat 19.00 itibarıyla kapatılması konusunda fikir birliği zeminin oluşma aşamasına gelindiğini kaydetti. Dinçer ayrıca bakkal ve bayilere saat 22.00 sonrası getirilen alkolü ürün satış yasağının daha ileri saate çekilmesi konusunda da hükümete sundukları görüşlerine sıcak bakıldığını ifade ederek, yetkililerce ilk etapta bu sürenin 23.00’a akabinde ise 24.00 a çekilmesinin söz konusu olduğunu kaydetti.
Daha sonra ise seçimlere geçildi. Mevcut Başkan Eşref Tombak ile Piran Deniz’in başkanlık için yarıştığı genel kurulda ipi göğüsleyen taraf Tombak ve ekibi oldu. Kullanılan 774 oydan 436 oyu hanesine yazdıran Eşref Tombak yeniden odanın başkanlığına seçilirken, Yüksel Altuntaş, Ahmet Aman, Muzaffer Yılmaz, Turan Dağlı, İsmail Metin, Hıdır Oral, Ali Yılmaz ve Nazmi Kunt yönetim kuruluna, İsmail Taşlı, Yusuf Kenan Özdal ve Şaban Günaştı Denetim kuruluna seçilen isimler oldu.

Benzer Haber

Gülnar Şoförler Odası’nda “Ayhan Ay”dönemi

Gülnar Şoförler ve Nakliyeciler Esnaf Odası’nın yapılan olağan genel kurul toplantısında nöbet değişimi yaşandı. Mevcut …