Ana Sayfa / 2018 Genel Kurullar / Mersin Berberler Odası’nda Gündüz ve ekibine tam destek

Mersin Berberler Odası’nda Gündüz ve ekibine tam destek

Mersin Berberler ve Kuaförler Odası’nın üç adayın başkanlık için kıran kırana yarıştığı genel kurulunda ipi göğüsleyen taraf mevcut Başkan Doğan Gündüz ve ekibi oldu. 1282 delegenin oy kullandığı genel kurulda rakiplerine büyük fark atan Doğan Gündüz hanesine yazdırdığı 705 oyla odanın yeniden başkanlığına getirilen isim olurken, diğer adaylardan Yılmaz Tümay 292, Ali Katırcı ise 285 oyda kaldı.

Mersin Büyükşehir Kongre Merkezinde yapılan genel kurul toplantısına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Birlik yöneticileri Nesil Aydın, Ömer Şahbudak, Mehmet Torun, Yavuz Selim Madenli, Birlik Disiplin Kurulu üyesi Aziz Biricik, Birlik Denetim Kurulu üyesi Hüseyin Karteper, Mersin Bakkallar Odası Başkanı Eşref Tombak,Mersin Terziler Odası Başkanı Atila Atar, Hurdacılar Odası Başkanı Hasan Öztürk, Pazarcılar Odası Başkanı Abdulhalim Batur, Marangozlar Odası Başkanı Bekir Yücesoy, Matbaacılar Odası Başkanı Bora Tugay, Kahveciler Odası Başkanı Nihat Dağdelen, Kasaplar Odası Başkanı Erdal Pekmez, Giyim Eşyası Odası Başkanı Halim Çavuşoğlu, Tarsus Tuhafiyeciler Odası Başkanı Hüseyin Özkır, Tarsus İnşaat Malzemesi Satıcıları Odası Başkanı Mustafa Güçyetmez ile oda üyeleri katılım gösterdi.
Divan Başkanlığına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer’in, divan kuruluna ise Nesil Aydın, Ömer Şahbudak, Mehmet Torun ve Aziz Biricik’in getirildiği genel kurul saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Ardından Divan Başkanı Talat Dinçer tarafından genel kurula okunan gündem maddeleri oy birliğiyle kabul edildi. Ardından Oda Başkanı Doğan Gündüz tarafından açılış konuşması yapıldı ve geçmiş dönem çalışma raporu okundu. Oda Denetim Kurulu Başkanı Feray Bulut tarafından okunan denetim kurulu raporu sonrası Divan Başkanlığınca okunan raporlar yönetim ve denetim kurullarının ibrası ile birlikte oylamaya sunuldu ve raporlar oy birliğiyle kabul edildi. Ardından okunan gelecek dönem tahmini bütçede oylanarak oy birliğiyle kabul edildi.
Raporların sona ermesi sonrası ise seçimlere geçildi. Mevcut başkan Doğan Gündüz ile Yılmaz Tümay ve Ali Katırcı’nın başkanlık için yarıştığı genel kurulda zafere ulaşan isim Gündüz ve ekibi oldu. 1282 delegenin oy kullandığı genel kurulda rakiplerine büyük fark atan Doğan Gündüz ve ekibi aldığı 705 oyla yeniden göreve getirilirken, diğer adaylardan Yılmaz Tümay 292, Ali Katırcı ise 285 oyda kaldı.
Doğan Gündüz Bakanlığındaki Mersin Berberler ve Kuaförler Odası’nda Abdurrahman Ersan, Aydın Aras, Çetin Banaz, Koçali Kabaklı, Murat Dolaş, Salim Akça, Ömer Aman ve Sevgi Şahin Yönetim kuruluna; Feray Bulut, Sedat Şayan ve Ramazan Pürçek Denetim kuruluna seçilen isimler oldu.

Benzer Haber

Gülnar Şoförler Odası’nda “Ayhan Ay”dönemi

Gülnar Şoförler ve Nakliyeciler Esnaf Odası’nın yapılan olağan genel kurul toplantısında nöbet değişimi yaşandı. Mevcut …