Ana Sayfa / 2018 Genel Kurullar / Mersin Büfeciler Odası’nda nöbet değişimi

Mersin Büfeciler Odası’nda nöbet değişimi

Mersin Büfeciler Esnaf Odası’nın iki adayın başkanlık için yarıştığı genel kurulunda nöbet değişimi yaşandı. Genel kurulda kullanılan 412 oydan 275 oyu alan Adem Yaşat odanın yeni başkanı olurken, eski başkan Atila Diniz 137 oyda kaldı. Genel kurulda ayrıca oda adında unvan değişikliğine gidilerek ”Mersin Büfeciler Esnaf Odası”olan oda ünvanının “Mersin Büfeciler ve Kantinciler Esnaf Odası” olarak değiştirilmesi kararı oy birliğiyle kabul edildi.
Mersin Manolya Dügün Salonunda yapılan genel kurul toplantısına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Mersin ESOB Yönetim kurulu üyeleri Alper Deniz, Ömer Şahbudak, Mustafa Köç, Birlik Disiplin Kurulu üyesi Doğan Gündüz, Ankara Kantinciler Odası Başkanı ve Türkiye Kantinciler Platformu Başkanı Bayram Şahin, Gaziantep Kantinciler Odası Başkanı Ali Şefik alkurt, Adıyaman Kantinciler Odası Başkanı Sinan Turan, Türkiye Kantinciler Platformu Bartın, Eskişehir, Ceyhan, Osmaniye, Düzce Başkanları ile oda üyeleri katılım gösterdi.
Divan Başkanlığına oy birliğiyle Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, divan kuruluna ise Alper Deniz, Ömer Şahbudak, Mustafa Köç ve Figen Özdemir’in getirildiği genel kurul, Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Ardından odanın geçmiş dönem çalışma, hesap ve denetim kurulu raporları Birlik Genel Sekreteri Cevdet Tekbaş tarafından okundu. Okunan raporlar genel kurul üyelerince yönetim ve denetim kurullarının ibrası ile birlikte oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin 13. Maddesi gereği oda yönetimince Gümrük Ticaret Bakanlığından alınan ön izinle Mersin Büfeciler Esnaf Odası’nın oda adında unvan değişikliğine gidilerek Mersin Büfeciler ve Kantinciler Esnaf Odası olarak değiştirilmesi oylamaya sunuldu ve ilgili gündem maddesi oy birliğiyle kabul edildi. Ardından gelecek dönem tahmini bütçe okundu ve tahmini bütçede oy birliğiyle kabul gördü.

Gündem maddelerinin sona ermesi sonrası esnaf sanatkarları ilgilendiren son gelişmelerle ilgili bilgi paylaşımında bulunan Divan ve Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, özellikle kantinci esnafını yakından ve okullarda obeziteyi önlemeyi amaçlayan yasaklamalar konusuna değinerek, “Obezitenin önüne geçilme amaçlı olarak okullarda asitli içecekler ile cips türü ürünlerin satışına yasak getirilirken, okulun hemen etrafındaki market, bakkal, büfe gibi yerlerde bu ürünler rahatlıkla satılabiliyor. Eğer bir yasak konacaksa bu herkesi kapsamalı, sadece kantinci esnafı mağdur edilmemeli” dedi. Dinçer yine büfecileri ilgilendiren gece 22.00 den sonra alkol satışı yasağı konusuna değinerek, “ Büfelerde 22.00 den sonra satışı yasak olan alkol, maalesef lokantalarda, restaurantlarda, eğlence mekanlarında rahatlıkla satılabiliyor. Bu haksızlığın giderilerek satış yasağının 24.00 lere çekilmesi konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Daha sonra ise seçimlere geçildi. Mevcut Başkan Atila Diniz ile Adem Yaşat’ın listelerinin yarıştı genel kurulda son sözü söyleyen delegeler değişimde karar kıldı. Kullanılan 412 oydan 275 oyu hanesine yazdıran Adem Yaşat odanın yeni başkanı olurken, Diniz ve ekibi 137 oyda kaldı. Adem Yaşat Başkanlığındaki Mersin Büfeciler ve Kantinciler Odasında Ali Dağdelen, Ramazan Turan, Mehmet Açıkbaş, Bülent Doğan, Barış Erkan Kızartıcı ve Mustafa Balu yönetim kurulu; İbrahim Yaylalı, Habip Toker ve Hanife İnceol denetim kurulu olarak görev aldı.

Benzer Haber

Gülnar Şoförler Odası’nda “Ayhan Ay”dönemi

Gülnar Şoförler ve Nakliyeciler Esnaf Odası’nın yapılan olağan genel kurul toplantısında nöbet değişimi yaşandı. Mevcut …