Ana Sayfa / 2018 Genel Kurullar / Mersin Elektrik Teknisyenleri Odası’nda Başkan Erol güven tazeledi

Mersin Elektrik Teknisyenleri Odası’nda Başkan Erol güven tazeledi

Mersin Elektrik Bobinaj ve Benzerleri Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkarlar Odasının iki başkan adayının yarı genel kurul toplantısında ipi göğüsleyen taraf mevcut başkan Mehmet Erol ve ekibi oldu. Kullanılan iki yüz oydan 117 oyu hanesine yazdıran Mehmet Erol ve ekibi yeniden hizmete getirilirken, diğer aday Mehmet Göverçile 83 oyda kaldı.
Mersin Güney Düğün Salonunda yapılan genel kurul toplantısına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başanı Talat Dinçer, Birlik Yöneticileri Nesil Aydın, Alper Deniz, Mustafa Köç ve Ömer Şahbudak, Mersin Bakkallar Odası Başkanı Eşref Tombak, Mersin Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Sabit Yelkovan, Mersin Manavlar Odası Başkanı İzzet Mireş, Tarsus Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Nurettin Taş ile oda üyeleri katılım gösterdi.
Divan Başkanlığına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, divan kuruluna ise Nesil Aydın, Alper Deniz, Ömer Şahbudak ve Mustafa Köç’ün oy birliğiyle getirildiği genel kurul, saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Ardından Divan Başkanı Talat Dinçer tarafından genel kurula okunan gündem oy birliğiyle kabul edildi. Ardından Birlik Genel Sekreteri Cevdet Tekbaş tarafından odanın geçmiş dönem çalışma, hesap ve denetim kurulu raporları okundu ve okunan raporlar yönetim ve denetim kurullarının ibrasıyla birlikte kabul edildi.
Burada gündem dışı konuşma yapan Divan Başkanı ve Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, emek yoğun çalışan basit usul vergi mükellefi esnaf ve sanatkarlara yönelik gerçekleştirdikleri çalışma sonucu, yıllık geliri 8 bin liranın altında olanların vergi dışı bırakılmasını sağladıklarını ifade ederek, hedeflerinin basit usulün tamamen vergi dışı bırakılması olduğunu söyledi. Konuşmasında EKK’ler kanalıyla işyerini satın almak isteyen esnaf ve sanatkarlara yönelik 500 bin lira limitli, 10 yıl vadeli ve yüzde 5 faizli işyeri edinme kredilerinin kullandırılmaya başladığı bilgisini aktaran Dinçer, hedeflerinin esnaf ve sanatkarlara faizsiz kredi döneminin başlatılması olduğunu kaydetti. Dinçer ayrıca yeni nesil yazar kasalarda erteleme olayını gerçekleştirdiklerini, işyeri sahibi emekli esnafın maaşından yapılan yüzde 10 kesintinin kaldırılmasını sağladıklarını sözlerine ekledi. Gelecek dönem tahmini bütçenin de okunup oybirliğiyle kabul edildiği genel kurulda daha sonra seçimlere geçildi.
Mevcut Başkanı Mehmet Erol ile Mehmet Göverçile’nin listelerinin yarıştığı genel kurulda zafere ulaşan isim Mehmet Erol ve ekibi oldu. Kullanılan iki yüz oydan 117 oyu alan Mehmet Erol ve ekibi yeniden hizmete getirilirken, diğer aday 83 oyda kaldı. Mehmet Erol başkanlığındaki Mersin Elektrik Bobinaj ve Benzerleri Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkarlar Odasında Hali Acun, Selçuk Korkmaz, İbrahim Durmuş, Abdurrahman Ayyıldız, Hüseyin Çelik ve Hüseyin Yalın yönetim kurulu; İbrahim Kalay, Sezai Ulugöl ve Mustafa Kayman Denetim kurulu olarak görev aldı.

Benzer Haber

Gülnar Şoförler Odası’nda “Ayhan Ay”dönemi

Gülnar Şoförler ve Nakliyeciler Esnaf Odası’nın yapılan olağan genel kurul toplantısında nöbet değişimi yaşandı. Mevcut …