Ana Sayfa / 2018 Genel Kurullar / Mersin Fotoğrafçılar Odası’nda Önder Türkmen dönemi

Mersin Fotoğrafçılar Odası’nda Önder Türkmen dönemi

Mersin Fotoğrafçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın iki adayın başkanlık için yarıştığı genel kurulunda zafere ulaşan isim Önder Türkmen ve ekibi oldu. Kullanılan 93 Oydan 54 oyu hanesine yazdıran Türkmen odanın yeni başkanı seçildi.

Mersin ESOB Konferans Salonunda yapılan genel kurul toplantısına Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Talat Dinçer, Birlik Başkanvekili Nesil Aydın, Yönetim Kurulu üyesi Ömer Şahbudak, Birlik Disiplin kurulu üyeleri Aziz Biricik ve Fatih Özcan, Mersin Matbaacılar Odası Başkanı Bora Tuğay, Tarsus Fotoğrafçılar Odası yöneticileri Ramazan Arduç ve Savaş Küçüköner, Mersin Minibüscüler Odası yöneticisi Metin Yıldırım ile oda üyeleri katılım gösterdi.
Açılış ve yoklama ile başlayan genel kurulda oy birliğiyle Divan Başkanlığına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, divan heyetine ise Nesil Aydın, Ömer Şahbudak, Aziz Biricik ve Fatih Özcan getirildi. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması sonrası, Divan Başkanı Talat Dincer tarafından okunan gündem maddeleri genel kurul üyelerince oy birliğiyle kabul edildi. Ardından odanın geçmiş dönem çalışma, hesap ve denetim kurulu raporları Birlik Genel Sekreteri Cevdet Tekbaş tarafından okundu ve okunan raporlar yönetim ve denetim kurullarının ibralarıyla birlikte oy çokluğuyla kabul eldi. Gelecek dönem tahmini bütçenin okunması sonrası seçimlere geçildi.
Mevcut Başkan Ahmet Bayansu’nun aday olmadığı seçimlerde Önder Türkmen ile Yaşar Ceylan’ın listeleri yarıştı. Genel kurulda son sözü söyleyen üyeler Önder Türkmen ve ekibinde karar kıldı. Kullanılan 93 oydan 54 oyu hanesine yazdıran Önder Türkmen odanın yeni başkanı olurken, Mehmet Geçitli, Ramazan Aykan, Ahmet Bayansu, Nahit Sarısaltık, Ender Koçer ve Necati Tunç yönetim kurulu; Serdar Çelik, Salih Ercan ve Fatih Erkol ise Denetim kurulu olarak görev aldı. Diğer aday Yaşar Ceylan ise 39 oyda kaldı.

Benzer Haber

Gülnar Şoförler Odası’nda “Ayhan Ay”dönemi

Gülnar Şoförler ve Nakliyeciler Esnaf Odası’nın yapılan olağan genel kurul toplantısında nöbet değişimi yaşandı. Mevcut …