Ana Sayfa / 2018 Genel Kurullar / Mersin Hurdacılar Odası’nda Mehmet Koçyiğit dönemi

Mersin Hurdacılar Odası’nda Mehmet Koçyiğit dönemi

Mersin Hurdacılar Esnaf Odası’nın iki adayın başkanlık için yarıştığı genel kurulunda ipi göğüsleyen taraf Mehmet Koçyiğit ve ekibi oldu.169 oyun kullanıldığı genel kurulda 106 oyu hanesine yazdıran Mehmet Koçyiğit odanın yeni başkanı olurken, diğer aday Okan Kiloğlu ise 63 oyda kaldı.

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği konferans salonunda yapılan genel kurul toplantısına Mersin ESOB Yönetim Kurulu başkanı Talat Dinçer, Birlik Başkanvekilleri Nesil Aydın, Alper Deniz, Birlik yönetim kurulu üyeleri Ömer Şahbudak, Mustafa Köç, Birlik Disiplin kurulu üyesi Doğan Gündüz, Mersin Kırtasiyeciler Odası Başkanı Reşat Kıvılcım ile oda üyeleri katılım gösterdi.

Oy birliğiyle Divan Başkanlığına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, divan kuruluna ise Nesil Aydın, Alper Deniz, Mustafa Köç ve Ömer Şahbudak’ın getirildiği genel kurul saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Divan Başkanı Talat Dinçer tarafından gündem maddeleri genel kurula okundu ve gündem oy birliğiyle kabul edildi. Ardından odanın geçmiş dönem çalışma, hesap ve denetim kurulu raporları Birlik Genel Sekreteri Cevdet Tekbaş tarafından okundu. Okunan raporlar genel kurul üyelerince yönetim ve denetim kurullarının ibrası ile birlikte oy birliğiyle kabul gördü.

Burada gündem maddeleri dışı konuşma yaparak esnaf ve sanatkarları yakından ilgilendiren konularla ilgili bilgi paylaşımında bulunan Divan Başkanı ve Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Başbakanlık nezdinde yapılan görüşmelerle bu dönem esnaf ve sanatkarlara EKK’ler kanalıyla faizsiz kredi kullandırmanın çalışmasını yaptıklarını ifade etti. Yine bu dönem esnaf ve sanatkarlara EKK’ler kanalıyla yüzde 5 faizli 500 bin lira limitli 10 yıl vadeli işyeri edinme kredisini esnaf sanatkarlara kullandırmaya başladıkları bilgisi veren Dinçer, işyeri açma ruhsatlarının esnaf teşkilatınca verilmesi için çalışmalar içerisinde oldukları kaydederek, esnafı defter tastiği için noterlerden kurtarmaya kararlı olduklarını söyledi.
Daha sonra seçimlere geçildi. Mevcut Başkan Hasan Öztürk’ün başkanlık için aday olmadığı genel kurulda Mehmet Koçyiğit ile Okan Kiloğlu’nun listeleri yarıştı. 169 delegenin oy kullandığı genel kurulda aldığı 106 oyla zafere ulaşan isim Mehmet Koçyiğit ve ekibi oldu, diğer aday ise 63 oyda kaldı. Mehmet Koçyiğit Başkanlığındaki Mersin Hurdacılar Odasında Sefa Altundaş, Genco Durmuş, Erdinç Arı, Cesim Matur, Arif Ekin ve Zülfükar Koyuncuoğlu yönetim kurulu; İbrahim Bıyık, Oktay Ağur ve Ali Taşkın ise denetim kurulu olarak görev aldı.

Benzer Haber

Gülnar Şoförler Odası’nda “Ayhan Ay”dönemi

Gülnar Şoförler ve Nakliyeciler Esnaf Odası’nın yapılan olağan genel kurul toplantısında nöbet değişimi yaşandı. Mevcut …