Ana Sayfa / 2018 Genel Kurullar / Mersin Madeni Sanatkarlar Odası’nda Başkan Yelkovan güven tazeledi

Mersin Madeni Sanatkarlar Odası’nda Başkan Yelkovan güven tazeledi

Mersin Madeni Sanatkarlar Odası’nın yapılan olağan genel kurul toplantısında üyelerinin tam destek verdiği Sabit Yelkovan ve ekibi bir hizmet dönemi için daha işbaşına getirildi.

Mersin 33 Düğün Salonunda gerçekleştirilen genel kurul toplantısına Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Birlik yöneticileri Nesil Aydın, Yavuz Selim Madenli, Ömer Şahbudak, Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Aziz Biricik, Matbaacılar Odası Başkanı Bora Tugay, Lokantacılar Odası Başkanı Ümit Özkan, Kahveciler Odası Başkanı Nihat Dağdelen, Oto Sanatkarlar Odası Başkanı Ayhan Kabaali, Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Mehmet Erol, Kırtasiyeciler Odası Başkanı Reşat Kıvılcım, Yenişehir EKK Başkanı Levent Gizli, Halkbank Mersin Merkez Şube Müdürü Ercan Eşelioğlu ile oda üyeleri katılım gösterdi.
Divan Başkanlığına oy birliğiyle Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, divan heyetine ise Nesil Aydın, Ömer Şahbudak, Yavuz Selim Madenli ve Aziz Biricik’in getirildiği genel kurul, saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Ardından Oda Başkanı Sabit Yelkovan tarafından yapılan açılış konuşması sonrası, Birlik Genel Sekreteri Cevdet Tekbaş tarafından geçmiş dönem çalışma, hesap ve denetim kurulu raporu ile gelecek dönem çalışma raporu ve tahmini bütçe okundu. Okunan raporlar genel kurul üyelerince yönetim ve denetim kurullarının ibrasıyla beraber oy birliğiyle kabul edildi.
Gündem maddelerinin görüşülmesi sonrası Divan Başkanı ve Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, kentin en önemli eksiğinin sanayi siteleri olduğunu belirterek, “Kentimiz sanayi siteleri konusunda çok şansız. İl genelinde irili ufaklı 15 sanayi sitesi mevcut. Kent merkezindeki sanayi sitesi ise artık ihtiyacı karşılamıyor. Mersin’e 6 sektörde 5 bin istihdam kapasiteli ihtisas sanayi sitesi kurma yönündeki çalışmalarımız oldu. Önceki valimiz döneminde 1/100 bin ölçekli haritada 2 bin dönüm arazi tahsis edildi ancak Büyükşehir meclisinde ilgili alan konut alanına çevrildi ve sanayi sitesi hayalimiz boşa çıktı” dedi.
Daha sonra ise Mersin Milletvekili Hacı Özkan söz aldı. Özkan, TSK tarafından Afrin Bölgesinde başlatılan harekatta şanlı ordumuza başarılar, harekatta ölen şehitlerimize ise Allah’tan rahmet milletimize başsağlığı diledi. Özkan ardından esnafın sorun ve beklentileri konusunda yaptıkları çalışmaları aktarırken, sorunların çözüm adresinin siyaset olduğuna vurgu yaptı ve esnafı yerelde belediye ve meclis üyelikleri, genelde ise milletvekili adaylıkları için mutlaka çalışma yapmalarını istedi.
Daha sonra ise plaket törenine geçildi. Oda Başkanı Sabit Yelkovan tarafından Mersin Milletvekili Hacı Özkan ve Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer’e plaket taktim edildi. Yine eski oda üyelerinden Halit Cengiz,. Ekrem Dirim, Cevdet Dursun, Oktay Çoban, Hasan Öke, Musa Karaduman, Ali Çakmak, İbrahim Kaya, Mehmet Sarıalp, Selahattin Ertugan, Gamze Sarıoığlan, Sema Çağlar ve Hürü Kurt’a plaketleri Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer ve Oda Başkanı Sabit Yelkovan tarafından verildi.
Ardından seçimlere geçildi. Tek liste halinde gidilen seçimlerde Sabit Yelkovan ve ekibi bir hizmet dönemi için daha işbaşına getirildi. Yelkovan başkanlığındaki Madeni Sanatkarlar Odasında Hüseyin Gök, FevziDayıcık, Mehmet Can Sütlan, Kadir Durgun ve Mehmet Binici yönetim kurulu, Mehmet Bayır, Güner Akgün ve Süleyman Yıldız denetim kurulu olarak görev aldı.

Benzer Haber

Gülnar Şoförler Odası’nda “Ayhan Ay”dönemi

Gülnar Şoförler ve Nakliyeciler Esnaf Odası’nın yapılan olağan genel kurul toplantısında nöbet değişimi yaşandı. Mevcut …