Ana Sayfa / 2018 Genel Kurullar / Mersin Marangozlar Odası’nda nöbet değişimi

Mersin Marangozlar Odası’nda nöbet değişimi

Mersin Marangozlar ve Mobilyacılar Odası’nın iki adayın başkanlık için yarıştığı genel kurulunda nöbet değişimi yaşandı. Mevcut Başkan Ali Cin ile Bekir Yücesoy’un listelerinin yarıştığı genel kurulda kullanılan 463 oydan 251 oyu hanesine yazdıran Bekir Yücesoy odanın yeni başkanı olurken, Cin ve ekibi 212 oyda kaldı.

Manolya Düğün Salonunda yapılan genel kurul toplantısına Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu Başkanı Ali Rıza Ercan, Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Mardin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı İsa Tunç, Mardin Marangozlar Odası Başkanı Şehmuz Gültekin, Nevşehir Marangozlar Odası Başkanı Ramazan Korkmaz, Federasyon Yönetim Kurulu üyesi Gani Demirbilek, Birlik Yöneticileri Nesil Aydın, Alper Deniz, Uçal Mavili, Ömer Şahbudak, Mustafa Köç, Mehmet Torun, Birlik Disiplin kurulu üyeleri Aziz Biricik, Doğan Gündüz, Fatih Özcan, Tarsus Marangozlar Odası Başkanı Doğan Kocabaş, Mersin Kahveciler Odası Başkanı Nihat Dağdelen, Tarsus Kahveciler Odası Başkanı Halil Şekerci, Mersin Oto Sanatkarlar Odası Başkanı Ayhan Kabaali, Mersin Bakkallar Odası Başkanı Eşref Tombak, Matbaacılar Odası Başkanı Bora Tuğay, Sıhhi Tesisatçılar Odası Başkanı Mehmet Kabadayı, Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Mehmet Erol, Kırtasiyeciler Odası Başkanı Reşat Kıvılcım, Fırıncılar Odası Başkanı Şenol Kansu, Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Sabit Yelkovan, Tarsus İnşaat Malzemesi Satıcıları Odası Başkanı Mustafa Güçyetmez, Yenişehir EKK Başkanı Levent Gizli ile oda üyeleri katılım gösterdi.
Açılış ve yoklama sonrası oybirliğiyle Divan Başkanlığına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, divan teşekkülüne ise Nesil Aydın, Ömer Şahbudak, Mehmet Torun ve Fatih Özcan’ın getirildiği genel kurul saygı duruşu ve istiklal marşı ile devam etti. Ardından Divan Başkanı Talat Dinçer tarafından okunan gündem maddeleri oybirliğiyle kabul edildi. Daha sonra ise odanın geçmiş dönem çalışma, hesap ve denetim kurulu raporları, Birlik Genel Sekreteri Cevdet Tekbaş tarafından genel kurula okundu ve okunan raporlar yönetim ve denetim kurullarının ibrası ile birlikte oybirliğiyle kabul edildi. Gelecek dönem tahmini bütçenin de okunarak oy birliğiyle kabul edildiği genel kurulda Divan Başkanı ve Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer gündem dışı konuşma yaptı. Dinçer, Mersin’in en önemli sorunlarından bir tanesinin sanayi siteleri olduğuna vurgu yaparak, “Mersin’e içerisinde teknopark, meslek lisesi, cami, sosyal tesisleri olan, marangozlar ve mobilyacıların da dahil olduğu 6 bin işyeri kapasiteli ihtisas sanayi sitesi kazandırmak için çok büyük mücadele verdik. İlimizin eski Valisi tarafından mevcut otogar civarındaki 2 bin dönüm arazi sanayi sitesi yapılmak üzere bizlere tahsis edildi ve konu toprak kuruluna kadar geldi. Ancak bizler buranın sanayi sitesi olarak işaretlenmesini beklerken Büyükşehir meclis kararıyla söz konusu alan etrafında şehir hastanesi bulunması mazeret gösterilerek konut alanına çevrildi” dedi. Bir şehrin imar planı olmazsa o şehrin ilerleyemeyeceğini kaydeden Dinçer, “Bizler kent merkezinde görüntü gürültü kirliliği yaratan esnafı sanayi sitelerine taşımak amacıyla belediyelere yer göstermeleri konusunda yıllarca adeta yalvardık. Ama sesimize kulak veren olmadı. Yediğimiz son dakika golü ile, sanayi sitesi için tahsis edilen alanda konut alanına çevrildi. Bizlerde artık diyoruz ki kent merkezinde görüntü ve gürültü kirliliği yaratan esnafa müdahale etmek isterseniz artık karşınızda bizleri bulursunuz” diye konuştu. Dinçer ayrıca basit usulun vergi dışı bırakılması yönünde çalışmalarının devam ettiğini kaydederken, 10 yıl vadeli 500 bin lira limitli işyeri edinme kredilerinin esnaf kefalet kooperatifleri kanalıyla verilmeye başlandığını sözlerine ekledi.
Daha sonra Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu Başkanı Ali Rıza Ercan’da söz alarak mesleki sorunlar hakkında kısa açıklamalarda bulundu. Yapılan konuşmaların ardından plaket törenine geçildi. Mevcut Oda Başkanı Ali Cin tarafından Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu Başkanı Ali Rıza Ercan ve Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer’e asnaf ve sanatkarlara olan destek ve katkılarından dolayı plaket verildi.
Plaket töreni sonrası seçimlere geçildi. Mevcut başkan Ali Cin ile Bekir Yücesoy’un listelerinin yarıştığı genel kurulda son sözü söyleyen üyeler Yücesoy ve ekibinde karar kıldı. 463 oyun kullanıldığı genel kurulda 251 oyla Yücesoy başkan seçilirken, Ali Cin ve ekibi 212 oyda kaldı. Bekir Yücesoy Başkanlığındaki Mersin Marangozlar Odasında İbrahim Canpolat, Zafer Baydemir, İbrahim Efecan, Selami Uysal, Hilmi Sarıabacı ve Mehmet Sadık Özdemir yönetim kurulu; Murat Uçar, Murat Boynueğri ve Hüseyin Güler Denetim kurulu olarak görev aldı.

Benzer Haber

Gülnar Şoförler Odası’nda “Ayhan Ay”dönemi

Gülnar Şoförler ve Nakliyeciler Esnaf Odası’nın yapılan olağan genel kurul toplantısında nöbet değişimi yaşandı. Mevcut …