Ana Sayfa / 2018 Genel Kurullar / Mersin Tesisatçılar Odası’nda Hasan Çokgün dönemi

Mersin Tesisatçılar Odası’nda Hasan Çokgün dönemi

Mersin Sıhhi Tesisatçılar, Güneş Enerjisi İmalatçıları ve Tenekeciler Esnaf Odası’nın genel kurulunda nöbet değişimi yaşandı. Mevcut Başkan Mehmet Kabadayı ile Hasan Çokgün’ün başkanlık için yarıştığı genel kurulda son sözü söyleyen delegeler değişimde karar kıldı. 148 oyun kullanıldığı genel kurulda 79 oy alan Hasan Çokgün odanın yeni başkanı oldu.

Mersin Othello Otel’de yapılan genel kurul toplantısına Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Talat Dinçer, Birlik Yönetim kurulu üyeleri Nesil Aydın, Alper Deniz, Ömer Şahbudak ve Mustafa Köç, Mersin Bakkallar Odası Başkanı Eşref Tombak, Kırtasiyeciler Odası Başkanı Reşat Kıvılcım, Giyim Eşyası Odası Başkanı Halim Çavuşoğlu, Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Bekir Yücesoy ile oda üyeleri katılım gösterdi.
Divan Başkanlığına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, divan kuruluna ise Nesil Aydın, Alper Deniz, Ömer Şahbudak ve Mustafa Köç’ün oy birliğiyle getirildiği genel kurul saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Ardından odanın geçmiş dönem çalışma, hesap ve denetim kurulu raporu ile gelecek dönem tahmini bütçesi okundu ve okunan raporlar genel kurulca oy birliğiyle kabul edildi.
Gündem maddelerinin görüşülmesi sonrası gündem dışı konuşan Divan ve Mersin ESOB Başkanı Talat Dinçer, alınteri el emeği ile çalışan basit usule tabi esnafın üzerindeki vergi yükünü hafifletmek amaçlı yaptıkları çalışmalar sonucu yıllık geliri 8 bin liranın altında olan işyerlerinin basit usule tabi tutulduğunu ifade ederek, hedeflerinin basit usulü tamemen vergi dışı bırakmak olduğunu kaydetti. Yine hükümet nezdinde yapılan çalışmalarla EKK’ler kanalıyla 500 bin lira limitli 10 yıl vadeli yüzde 5 faiz oranıyla işyeri edinme kredilerinin verilmeye başlandığını ifade eden Dinçer, esnaf ve sanatkarlara faizsiz kredi imkanı tanınması için çalışmalarının sürdürüldüğünü vurguladı. Dinçer, çalışan emekli esnaftan kesilen yüzde 10 katkı payının verilen uzun soluklu mücadeleler sonucu kaldırıldığını sözlerine ekledi.
Daha sonra seçimlere geçildi. Mevcut Başkan Mehmet Kabadayı ve Hasan Çokgün’ün listelerinin yarıştığı genel kurulda zafere ulaşan isem Hasan Çokgün ve ekibi oldu. 148 oyun kullanıldığı genel kurulda 79 oy alan Hasan Çokgün odanı

eni başkanı seçilirken, mevcut başkan Mehmet Kabadayı ise 69 oyda kaldı.
Hasan Çokgün Başkanlığındaki Mersin Sıhhi Tesisatçılar, Güneş Enerjisi İmalatçıları ve Tenekeciler Esnaf Odasında Kadir Çiçekçioğlu, Serdal Özdemir, İzzettin Oğuz, Ferudun Yavuz, Metin Sever ve Ali Çopur yönetim kurulu; Derviş Güneş, Niyazi Avcı ve Fatih Nazlı denetim kurulu olarak görev aldı.

 

Benzer Haber

Gülnar Şoförler Odası’nda “Ayhan Ay”dönemi

Gülnar Şoförler ve Nakliyeciler Esnaf Odası’nın yapılan olağan genel kurul toplantısında nöbet değişimi yaşandı. Mevcut …