Ana Sayfa / 2018 Genel Kurullar / Mut Esnaf Odası’nda Yusuf Köğçe dönemi

Mut Esnaf Odası’nda Yusuf Köğçe dönemi

Mut Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nda yeni dönem. Mevcut başkan Eyüp Cülüc’ün aday olmayıp, beş ismin başkanlık için yarıştığı genel kurul toplantısında kullanılan 957 oydan 254 oyu hanesine yazdıran Yusuf Köğce Mut Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın yeni başkanı oldu.

Mut Ziraat Odası’nda yapılan genel kurul toplantısına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Birlik yöneticileri Alper Deniz, Uçal Mavili, İsmet Erdoğan, Ömer Şahbudak, Birlik Disiplin kurulu üyesi Zeynel Nar, Birlik Denetim Kurulu üyesi Yılmaz Kaya, Mut Şoförler Odası Başkanı Mustafa Evren, Mut Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı hasan Manav ile oda üyeleri katılım gösterdi.
Oy birliğiyle Divan Başkanlığına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer’in divan heyetine ise Uçal Mavili, İsmet Erdoğan, Zeynel Nar ve Yılmaz Kaya’nın getirildiği genel kurul, saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Divan Başkanı Talat Dinçer tarafından okunan gündem maddelerinin oy birliğiyle kabul edildiği genel kurulda daha sonra Birlik Genel Sekreteri Cevdet Tekbaş tarafından odanın geçmiş dönem çalışma, hesap ve denetim kurulu raporları okundu ve okunan raporlar yönetim ve denetim kurullarının ibralarıyla birlikte kabul edildi. Ardından okunan gelecek dönem çalışma raporu da oy birliğiyle kabul gördü. Daha sonra ise odanın mevcut başkanı Eyüp Cülüc yaptığı konuşmada bu dönem aday olmadığını belirterek, görev süresi içerisinde hatası varsa üyelerden helallik istedi.
Gündem maddelerinin sona ermesi sonrası Divan Başkanı ve Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer tarafından esnaf ve sanatkarları yakından ilgilendiren gelişmelerle ilgili bilgi paylaşımında bulundu. Dinçer, verdikleri büyük mücadeleler sonrası yıllık geliri 9 bin liranın altında olan el emeği alın teri ile çalışan basit usule tabi esnafı vergi dışı bıraktıklarını hatırlatarak, hedeflerinin basıt usulu tamamen kaldırtmak olduğunu ifade etti. Dinçer EKK’ler kanalıyla esnaf ve sanatkarlara 500 bin lira limitle 10 yıl vadeli ve yüzde 5 faiz oranıyla “işyeri edinme kredisi”nin verilmeye başlandığının altını çizerek, önümüzdeki süreçte esnafa sıfır faizli kredi kullandırmanın çalışması içerisinde olduklarını kaydetti. Dinçer işyeri ruhsatlarının meslek odalarınca verilmesi ve esnafı noterlerden defter tastiğinden kurtarma çalışması içerisinde olduklarını sözlerine ekledi.
Daha sonra ise seçimlere geçildi. Yusuf Köğce, Ahmet Boyar, Turgay Ata, Aziz Çukur ve Selçuk Bacaksız’ın listelerinin yarıştığı genel kurulda zafere ulaşan isim Yusuf Köğce ve ekibi oldu. Kullanılan 957 oydan 254 oyu hanesine yazdıran Köğce odanın yeni başkanı olurken, diğer adaylardan Turgay Ata 249, Ahmet Boyar 214, Selçuk Bacaksız 145, Aziz Çukur ise 90 oy aldı. Yusuf Köğce Başkanlığındaki Mut Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nda Zekeriye Doğan, Ahmet Zeybek, Süleyman Cüce, İsmail Bar, Duran Ölmez, Murat Gülen, Ali Gündoğdu ve Adem Gökalp yönetim kurulu; Mesut Şimşek, Cüneyt Çelik ve Mehmet Ali Ünal denetim kurulu olarak görev aldı.

Benzer Haber

Gülnar Şoförler Odası’nda “Ayhan Ay”dönemi

Gülnar Şoförler ve Nakliyeciler Esnaf Odası’nın yapılan olağan genel kurul toplantısında nöbet değişimi yaşandı. Mevcut …